Anahtar Teslim WEBTV ve Kurumsal TV Kurulum Çözümleri

Anahtar Teslim WEBTV ve Kurumsal TV Kurulum Çözümleri

Web TV, internet üzerinden streaming teknolojisi ile canlı olarak, ya da paket görüntülerden oluşan bir portal ile kategorilere ayrılmış video kliplerinin ilgili hedef kitlenin beğenisine sunulmasıdır. Tüketicinin istemeden seyretmek zorunda kaldığı reklam spotları yerine, ilgilendiği ürün ya da hizmetleri tanıtıcı videoları kendi isteğiyle seyretmesi en büyük avantajıdır. Böylelikle kazan kazan formülüyle, hem tüketici aradığını çok yakından tanıma imkânı bulur, hem de web tv üzerinden çalışmalarını kaliteli ve seyredilir videolarla anlatan kurumlar da sektöründe öne çıkar.
Yapılan araştırmalar, internet kullanıcılarının bilgisayarın başından kalktıktan sonra geçen 72 saat içinde, yazılı bilgileri neredeyse hemen unuttuğunu gösteriyor. Buna göre, 72 saat sonra metinlerin sadece %10’u, görsel bilginin %62’si, yazılı ve görsel bilginin ise %95’i akılda kalıyor. Artık hizmet tanıtımlarınız için milyon dolarlık bütçeler ayırarak televizyon spotları hazırlatmak ve yayınlatmak zorunda değilsiniz. Web TV ile, her kurum kendi televizyonunun sahibi oluyor. Yapmanız gereken, kalite standartlarının gittikçe yükseldiği günümüz dünyasında, en ilgi çeken ve seyredilebilir olan içeriği, doğru bir sunum ve sosyal medya desteği ile hayata geçirmek.

Türkiye’de nüfusun ne kadarı televizyon başında günde 3 saatten fazla zaman geçiriyor sizce? Buna karşılık kaç kişi internete bağlı bir bilgisayar başında televizyondan daha uzun bir zaman geçiriyor? İstatistiklere göre; geniş bant yüksek hızlı internet abone sayısı bugün 12 milyondan fazladır. Türkiye’de internet kullanıcı sayısı ise 40 milyona ulaşmış bulunmaktadır. Uzmanlar, ortalamalara göre bilgisayar başında geçirilen zamanın, TV başında geçirilen zamandan 6-7 kat daha fazla olduğunu söylüyor. Ve oranlar giderek artan şekilde internet ağı lehine gelişmektedir. Bu açıdan bakıldığında, çağımızda internet üzerinden yayınlanan “Canlı ve Banttan Yayın” uygulamalarının iş hayatımızda da
ne kadar önemli bir yer tuttuğunu görebiliriz. “99 Medya”, yıllardır kendi öz kaynakları ile yaptığı AR-GE çalışmaları sayesinde kazandığı deneyimle, know-how ve ürünleri ile TVBOX markası altında WEB TV hizmetleri de veriyor. Geliştirdiği çözümlerle internet dünyasının etkileşimli televizyon yazılımlarını ve hizmet alt yapısını üretiyor.
Kurumlara, şirketlere kendi NTV’lerini, kendi “youtube” larını, kendilerine ait televizyon kanallarını kendilerine özgü özellikler katarak oluşturuyor.
TVBOX ile tamamen canlı veya banttan yayın yapan kendinize ait TV kanalını kurmak artık çok kolay.